Hakkımızda

HAKKIMIZDA

NutzenTech, müşterilerin çevresel ayak izlerini iyileştirmelerine olanak tanıyan veri ve teknoloji odaklı B2B ve B2G çözümleri sunan bir yeşil-teknoloji girişimidir.

2016’da Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı bir araştırmaya göre 70 yıldan beri her 1 sene içerisinde sadece çevre kirliliklerinden dolayı ölen insan sayısının 12.600.000 olduğu tespit edildi. Bu araştırma sonrasında üretim yapan ve sonucunda atık ortaya çıkaran şirketler atıklarının ve tesislerindeki ekipmanların raporlamalarını denetçi kurumlara raporlamakla görevlendirildi. Özel şirketler ve üniversitelerin çevresel veri toplamak konusunda geçirdiği araştırma ve geliştirme süreçleri sonucunda hava kalitesi istasyonları ve el aletleri olmak üzere başlıca iki teknoloji üretildi. Zaman ilerledikçe verilerin alınması hususunda araştırmalar arttı fakat düşünülmeyen tek bir şey vardı: bu iki teknolojinin ortak problemi tek noktada veri almaları idi. Bölgenin herhangi bir koordinatında olan kirliliği sadece tahminler ile sunulduğu bu sistemde ekipmanların insanlar ile kalite ve kontrol işlemlerinin tamamlanması iş sağlığı ve güvenliğini riske atmaktadır.

 
EnveDrone Data Box, üretim sonucunda atık çıkaran şirketlerin hava, su, katı atıklarının içeriklerini ve miktarlarını raporlamalarına ve 2-3 boyutlu haritalar üzerinde kirlilik kaynak tespitlerini, kirlilik verilerini koordinatsal olarak görmelerine olanak sağlayan; aynı zamanda tesisteki hasar ve onarımların takiplerini, tesisi 2-3 boyutlu haritalarla görüntülenmesini sağlayan bir sistemidir. Kendi elektriğini üreten drone-in-a-box sistemi sayesinde tamamen insansız bir kit olarak müşterilerimizle buluşturduğumuz ürünümüz müşterilerimizle belirlediğimiz bölgede uçuşlarını tamamlayarak, onlara kullanımı kolay ara yüzümüz sayesinde verileri sunmaktadır.

 
Bu sayede mevcut durumda kullanılan tek noktalı veri alma sistemleri yerine direkt olarak kirlilik alanında verilerin alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliğinin riske atıldığı mevcut çözümlerin aksine insansız bir şekilde verilen hizmet sayesinde hem finansal hem de insani olarak müşterilerimizi koruma altına almaktayız.

Yönetim Kurulu

Mirkan Emir Sancak

Kurucu ortak, CEO

Ayben Özkan

Kurucu ortak, CTO

Cihangün Ayyıldız

Kurucu ortak, CTO

İdari Departman

Berfin Karabay

Dijital Pazarlama, Sosyal Medya

Miray Güçlü

Sürdürülebilirlik Raporu

Fatma Hafsa Tuğrul

Blog Yazarı, Komite İşleri Sorumlusu

Ayça Emanetoğlu

Sosyal Medya
OUR

Company Profile